Gala Mistrzów Sportu 2017: Stoch wzruszony, Lewandowska rozczarowana

Kamil Stoch został najlepszym sportowcem Polski 2017 roku w 83. plebiscycie "Przeglądu Sportowego", który był organizowany we współpracy z telewizją Polsat.

Drugie miejsce na podium przypadło Robertowi Lewandowskiemu - kapitanowi piłkarskiej reprezentacji i zawodnikowi Bayernu Monachium, którego w trakcie gali reprezentowała żona - Anna Lewandowska. Trzecie miejsce w plebiscycie zdobyła mistrzyni świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk.

A post shared by Polski Związek LA (@pzla1919) on

Drużyną Roku zostali nagrodzeni nasi skoczkowie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch, którzy w lutym wywalczyli tytuł mistrzów świata. Trenerem Roku został ich trener i szkoleniowiec - Stefan Horngacher.
Superczempionem został najbardziej utytułowany polski żużlowiec - Tomasz Gollob.
Tytuł Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego otrzymała niewidoma Joanna Mazur – w Londynie zdobyła razem ze swoim przewodnikiem złoty medal mistrzostw świata w biegu na 1500 m.

Najlepsi Sportowcy Polski 2017 roku w 83. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Polsatu: