Kamil Stoch nie wystartuje w zawodach Klingenthal. Znamy powód decyzji

Smutna informacja dla fanów skoków narciarskich. Kamil Stoch nie wystartuje w niedzielnym Pucharze Świata w Klingenthal. Polski Związek Narciarski w oświadczeniu podał powody decyzji. W sobotę skoczek zajął trzecie miejsce w zawodach w Niemczech.

Kamil Stoch nie weźmie udziału w PŚ w Klingenthal

Smutna informacja dla miłośników skoków narciarskich. W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Klingenthal nie wystartuje Kamil Stoch. Polski Związek Narciarski we wpisie w mediach społecznościowych poinformował, że zawodnik nie może wystartować z przyczyn zdrowotnych, bowiem zmaga się z silnym zapaleniem zatok. Z tego powodu sztab szkoleniowy podjął decyzję, aby wycofać go ze startu.

Z przykrością musimy poinformować, że z przyczyn zdrowotnych Kamil Stoch nie wystartuje w dzisiejszych zawodach PŚ w Klingenthal. Zawodnik ma silne zapalenie zatok i po konsultacji z lekarzem sztab szkoleniowy podjął decyzję o wycofaniu Kamila ze startu

– czytamy w oświadczeniu.

Jak usłyszał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM, zapalenie zatok nie powinno wpłynąć na obecność Stocha w kolejnym konkursie w Engelbergu.

PŚ w Klingenthal. Świetny występ Kamila Stocha

Kamil Stoch skoczył w sobotnim konkursie w niemieckim Klingenthal skoczył najlepiej ze wszystkich Polaków. Skoczek narciarski zajął trzecie miejsce. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Harvol Egner Granerud. Stoch stanął na podium pierwszy raz w tym sezonie, a w pierwszej trójce znalazł się po raz 80. w swojej karierze.

W pierwszej serii Stoch skoczył 132 metry, a w drugiej poprawił swój wynik o 1 metr. Polaka tylko o trochę wyprzedził Norweg Halvor Egner Granerud, który po skoku na odległość 137,5 metra awansował z 5. na 2. miejsce. Bezkonkurencyjny był Stefan Kraft, który prowadził też po pierwszej serii.

Do Klingenthal pojechało tylko czterech reprezentantów Polski. Piotr Żyła był 17., a Paweł Wąsek 30. Do drugiej serii nie awansował Aleksander Zniszczoł, który został sklasyfikowany na 37. pozycji.

Skoki narciarskie, sobota w Klingenthal. Polacy mają co świętować. Stoch wywalczył miejsce na podium
Sobotni konkurs w Klingental przebiegał w wyrównanych warunkach wietrznych. Kamil Stoch przełamał złą passę polskiej kadry i zdobył pierwsze podium w tym sezonie. Niemcom nie udało się wygrać...