Kwalifikacje EURO 2020. Mecz Polska - Słowenia: Kto pojawił się na trybunach?

Kolejne spotkanie biało-czerwonych zakończyło się sukcesem. W eliminacjach do EURO 2020 wygrali ze Słowenią 3:2. Mecz okazał się bardzo emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatniej minuty. Do zwycięstwa Polaków przyczyniła się doskonała gra całego zespołu, a gwarantem sukcesu okazały się gole strzelone przez Sebastiana Szymańskiego, Roberta Lewandowskiego i Jacka Góralskiego. Był to również wyjątkowy mecz dla Łukasza Piszczka, który pożegnał się z karierą w reprezentacji. Na trybunach kibicowało biało-czerwonym sporo gwiazd polskiego show-biznesu.

Mecz Polska - Słowenia

19 listopada na Stadionie Narodowym odbył się mecz reprezentacji Polski ze Słowenią w eliminacjach do EURO 2020. Spotkanie zakończyło się sukcesem biało-czerwonych, ale do pierwszej połowy kibice byli trzymani w napięciu. Słoweńcy wyrównali swoje szanse, strzelając remisową bramkę Polakom w 14 minucie spotkania. Na początku drugiej połowy Robert Lewandowski w mistrzowskim stylu strzelił gola, który wysunął polską drużynę na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo, ponieważ 7 minut później w bramkę Polaków trafił Josip Iličić.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:2 dla Polski, dzięki Jackowi Góralskiemu, który przywrócił drużynę biało-czerwonych na prowadzenie. Rozegrana akcja była spektakularna: najpierw Robert Lewandowski „czarował” przeciwników niesamowitym dryblingiem, później podał wywalczoną piłkę do Grosickiego - ten odbił ją do Góralskiego, by w końcu strzelić zwycięską bramkę na konto Polski.

Łukasz Piszczek żegna się z reprezentacją

To był ostatni mecz dla reprezentacji Łukasza Piszczka - wielokrotnego reprezentanta Polski na murawie. W biało-czerwonych barwach pojawił się w 66 meczach i strzelił na konto Polski 3 bramki. Piszczek zszedł z boiska pod koniec pierwszej połowy meczu. Piłkarza pożegnali zawodnicy z obu drużyn i oczywiście grono wiernych kibiców na Stadionie Narodowym. Gdy schodził z boiska, z trybun rozbrzmiewał jeden wielki okrzyk na cześć Łukasza Piszczka. W ten sposób wzruszony piłkarz pożegnał się z udziałem w meczach dla reprezentacji Polski w piłce nożnej.

W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał

– tak wspomina czasy reprezentowania Polski na murawie Łukasz Piszczek.

Gwiazdy na trybunach

Wśród ogromnej liczby kibiców, których było prawie 54 tysiące na stadionie, można było zauważyć także stałych bywalców, a wśród nich jak zwykle grono celebrytów, polityków, czy dziennikarzy. Na wtorkowym meczu pojawiła się między innymi, wspierająca swojego męża Anna Lewandowska. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Robert Lewandowski pokazał „cieszynkę” na meczu Borussi Dortmund z Olympiakosem, taką samą jak 3 lata temu, gdy Ania była w pierwszej ciąży. Okazało się, że para spodziewa się drugiego dziecka!

Ciężarnej żonie Roberta towarzyszyła wczoraj Miss Polonia 2012 – Paulina Krupińska. Kibicowała również Dorota Gardias, dziennikarka Małgorzata Domagalik, czy prezes TVP Jacek Kurski. ZOBACZ ZDJĘCIA w galerii poniżej.

Sprawdź także:

Łukasz Piszczek odchodzi z kadry. Ostatni "wywiad" tylko w RMF MAXXX
Łukasz Piszczek żegna się z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Już 19 listopada piłkarz zagra swój ostatni mecz w biało-czerwonych barwach. Z tej okazji...