Skoki narciarskie. Wiemy, kto zajął miejsce Murańki. Kto wystąpi na zawodach w Ruce?

Polski Związek Narciarski podał listę zawodników, którzy polecą na zawody do Ruki. Zdecydowano, kto zastąpi Klemensa Murańkę. Kogo zobaczymy w kolejnych konkursach?

Niżny Tagił

Klemens Murańka nie mógł wystartować na pierwszych zawodach w sezonie zima 2021/2022. Testy wykazały, że polski skoczek jest zakażony koronawirusem. Zawody w Niżnym Tagile nie należały  do najbardziej udanych dla naszej kadry. Rosyjska skocznia nigdy nie sprzyjała polskim skoczkom, tylko Piotr Żyła stawał tam na podium.

Rosyjska kwarantanna

Główny trener polskiej kadry Michal Doležal informował poprzednio, że Klemens Murańka trafił do szpitala w Jekaterynburgu. Skoczek wraz z innym amerykańskim zawodnikiem i członkiem niemieckiego sztabu spędzi tam okres kwarantanny.

To on zastąpi „Klimka”

Polski Związek Narciarski (PZN) poinformował, kto zastąpi Klemesa Murańkę, który z oczywistych przyczyn, nie może startować w najbliższych zawodach Pucharu Świata. Do Finlandii na zawody w Ruce poleci Aleksander Zniszczoł razem ze swoim trenerem Krzysztofem Miętusem.

Polska drużyna w Ruce

Na zawodach w Ruce wystąpią: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

Terminy konkursów:

27.11.2021, sobota - 16:30 - pierwsza seria konkursowa

28.11.2021, niedziela - 16:15 - pierwsza seria konkursowa

Skoki narciarskie w Niżnym Tagile! Drugi konkurs w Rosji skończył się fatalnie do Polskich skoczków! Sytuację ratował Żyła
2. indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich nie należał do udanych dla Polaków. Konkurs obfitował w wiele niespodziewanych wydarzeń. Kto wygrał zmagania? Jak wypadli Polacy?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich! Kto wygrał? Stoch i Kubacki nie zawiedli kibiców! Kamil zaskoczył wszystkich!
Zakończyły się pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich - sezon zimowy 2021/2022. Kamil Stoch wygrał kwalifikacje i obudził nadzieje kibiców. Druga seria obfitowała w wiele niespodzianek. Kubacki...