Włochy-Polska: Dramatyczna utrata zwycięstwa Polaków

7 września w Bolonii odbył się mecz pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Narodów, w którym zmierzyły się reprezentacje Włoch i Polski. Spotkanie było debiutem Jerzego Brzęczka w roli trenera polskiej drużyny.

Debiut nowego trenera reprezentacji Polski

W piątek o godzinie 20.45 rozpoczął się mecz pierwszej kolejki Ligi Narodów, w którym reprezentacja Polski po raz pierwszy wystąpiła z nowym trenerem. Przypomnijmy, że po odejściu Adama Nawałki w lipcu tego roku stanowisko selekcjonera objął Jerzy Brzęczek – trener Wisły Płock, były reprezentant Polski w piłce nożnej i wicemistrz olimpijski z Barcelony z 1992 roku.

Wyniki meczu Włochy-Polska

Spotkanie na stadionie w Bolonii zakończyło się remisem 1:1. Polacy prowadzili do 76. minuty, kiedy to reprezentacja Włoch wyrównała wynik golem z rzutu karnego po faulu Kuby Błaszczykowskiego.

W pierwszej połowie meczu reprezentacja Polski miała kilka bardzo dobrych sytuacji, które mogły poskutkować zdobyciem zapewniającej naszym piłkarzom przewagę bramki. W 6. minucie strzał na włoską bramkę oddał Piotr Zieliński, w 13. minucie niecelnie strzelał Kamil Glik, gorąco pod bramką Włoch zrobiło się także w 26. minucie, kiedy trafić próbował Grzegorz Krychowiak. Włosi jednak również kilkukrotnie zagrażali Łukaszowi Fabiańskiemu. W 37. minucie piłka Bernardeschiego o włos minęła polską bramkę. Polacy szybko zrewanżowali się za tę akcję, obejmując prowadzenie po golu Piotra Zielińskiego zdobytym w 40. minucie spotkania. Wynik 0:1 utrzymaliśmy do końca pierwszej części meczu.

Druga połowa spotkania zaczęła się natychmiastowym atakiem Polski. Błaszczykowski w 46. minucie dograł do Lewandowskiego, jednak ten przestrzelił ponad poprzeczką. Włosi dwukrotnie próbowali się zrewanżować w 51. minucie, za każdym razem bezskutecznie. Niezwykle niebezpieczna sytuacja pod polską bramką miała miejsce w 69. minucie, kiedy to wydawało się, że Włochom uda się w końcu pokonać Łukasza Fabiańskiego. Arbiter odgwizdał jednak spalonego. 72. minuta przyniosła kolejną niebezpieczną dla Polaków sytuację, lecz ponownie skutecznie interweniował polski bramkarz.

W 76. minucie po faulu Kuby Błaszczykowskiego sędzia odgwizduje rzut karny dla Włoch. Po celnym strzale Jorginho polska drużyna traci przewagę nad reprezentacją Włoch, którzy wyrównują na 1:1. Polska wciąż walczy o zwycięstwo nad Włochami, w 85. minucie Robert Lewandowski strzela z dystansu, ale broni Donnarumma. Do ostatniej minuty spotkania Polakom nie udaje się odzyskać prowadzenia. Po karnym Włoch tracimy zwycięstwo, które przez znaczną część meczu wydawało się być na wyciągnięcie ręki.