Zakopane: Dawid Kubacki mistrzem Polski! Żyła i Stoch także na podium!

Dawid Kubacki najlepszy w mistrzostwach Polski w skokach na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła. Tzeci był Kamil Stoch, dla którego jest to już siódmy konkurs MP bez złota.

Dawid Kubacki zwyciężył w pierwszej serii skoków na Wielkiej Krokwi. Trwają tam mistrzostwa Polski seniorów.  Kubacki skoczył 135,5 metra (154,1 pkt).  Drugi był Piotr Żyła, który poleciał 133m (148,6 pkt).  Kamil Stoch zajął natomiast trzecie miejsce. Skoczył 130 m (143,2 pkt). Warto zaznaczyć, że jest to dla niego już siódmy konkurs MP bez złotego medalu. W mistrzostwach startowało 39 zawodników. Z tego powodu nie przeprowadzono kwalifikacji.

Konkurs w Zakopanem jest zaliczany jeszcze do letnich mistrzostw kraju. Był rozgrywny na lodowym najeździe, a zawodnicy lądowali na igielicie.

Zimowy sezon rozpocznyna się za trzy tygodnie. 17 i 18 listopada wystartuje Puchar Świata w Wiśle.